Sečení hrází z ledu

I nejmrazivější dny je možné využít k práci na zvelebování osady. Už poněkolikáté osadníci využili zamrzlou hladinu rybníka k pročištění hráze ze strany od vody. Tentokrát se našlo i několik „externích“ pomocníků, kteří byli o tomto víkendu na Okrouhlíku na návštěvě.

Silvestr

Skalní osadníci se i letos sešli k příležitosti rozloučení se starým rokem a přivítání roku nového (což je tradičně ztvárněno vtipnou popůlnoční scénkou). V průběhu večera se o zábavu starali tradiční okrouhličtí muzikanti, pohoštění zajistily okrouhlické dámy. Po půlnoci Rosťa připravil na pláži krásný novoroční ohňostroj.

Vánoční koledy

Mája se tentokrát z důvodu nemoci nemohla zúčastnit. Koledy se tedy zpívaly rovnou, bez úvodního vánočního koncertu. Hráli Řez, Luboš a Martin. Pěvecky to drželi hlavně Ferik, Dibl a Vilík. Vrcholem večera bylo společné zpívání koledy Narodil se Kristuspán, hlavně díky rychlému tempu, které nasadil Řez. Po koledách muzikanti ještě pokračovali Číst více

Mikuláš

Letošní Mikuláš byl bohužel poznamenaný nižší účastí dětí, patrně z důvodu souhry termínů s jinými mikulášskými akcemi. Dospělý Mikuláš pak proběhl tradičně – s vyprávěním veršovaných historek z průběhu roku a hudebním doprovodem skalních muzikantů.

Svatomartinská husa

Osadníci i hosté si pochvalovali tradiční svatomartinské menu, které připravili naši hospodští. Hlavním chodem bylo husí stehno s knedlíky, lokši, bílým a červeným zelím. K tomu se podávaly různé druhy vína. Kdo měl v žaludku ještě místo, nepohrdl dezertem v podobě štrůdlu a svatomartinských rohlíčků. K bujaré náladě přispěl v průběhu odpoledne hudebním vystoupením Jarda Hypochondr.

Vidle

Ještě uprostřed podzimu přálo počasí natolik, že si skalní osadníci zpříjemnili sobotní odpoledne ohýnkem na pláži. Buřty na vidlích nemohly chybět.